
Foto: Frans Bode
Zeerobben – Blauw Wit’34 2 – 3 (voorronde bekertoernooi)
Na een nederlaag en uitschakeling voor het vervolg in het bekertoernooi zou je teleurgestelde gezichten verwachten. Natuurlijk had je graag een beter resultaat gehaald, maar de waarheid gebiedt te zeggen, dat Blauw Wit’34 op cruciale ogenblikken de trekker overhaalde en dat is ook een kwaliteit. Zeerobben verlaat het bekertoernooi voor het eerst sinds lange tijd vroegtijdig. Maar wat we zagen is een strijdend en soms goed voetballend Zeerobben. “vriend en vijand” hebben een aantrekkelijke wedstrijd gezien met mooie en soms knullige doelpunten. Kijk voor meer foto’s op de website van Zeerobben.
Balbezit Blauw Wit’34, Zeerobben de kansen
Het eerste kwartier was voor de Leeuwarders, vlot combinerend moesten de groenwitten daardoor scherp verdedigen. Toch waren de eerste schermutselingen in de zestien van Blauw Wit. Thom Faber zette Bauke Kamminga met een steekpassje vrij voor de uitblinkende doelman Visser, beheerst scoorde hij maar wel volgens de grensrechter in buitenspelpositie. Kort daarop sneed Thom opnieuw langs zijn tegenstander, helaas bereikte hij niet een medespeler in kansrijke positie. Na een half uur moesten Theo Nota en Patrick van der Veen alle zeilen bijzetten om een doorbraak van Rens Merkus onschadelijk te maken. Blauw Wit had in deze fase een licht overwicht, maar defensief stond het voorlopig uitstekend. Een slim genomen vrije trap van Levi Kiewiet op Thomas Dijkstra leverde een kansje op, de rebound was opnieuw voor Thomas Dijkstra. Ook nu bleef keeper Visser overeind. En net op het ogenblik dat Zeerobben meer richting doel van de tegenstander ging, viel in de omschakeling de 0 – 1, een echte spitsengoal voor Gregory Daraij. Als reactie creëerden de Harlingers twee mogelijkheden. Thomas Dijkstra tikte terug op Levi Kiewiet en diens kanonskogel werd door Visser net over de lat getikt, de daaruit voortvloeiende corner bracht Wesley Tankink in stelling, zijn geplaatst schot werd opnieuw naast getikt door, zoals gezegd, de uitblinkende doelman.
Net niet genoeg
Een stormachtig begin van de tweede helft bracht bijna de gelijkmaker voor de thuisclub op. Quinten Warmerdam zette voor en Patrick Amels kon vrij inkoppen, er werd al gejuicht maar te vroeg want Visser redde op miraculeuze wijze. Kort hierop neutraliseerde de doelman een inzet van Quinten Warmerdam. De toon was gezet, maar in de counter moest Theo Nota al zijn kwaliteiten tonen en voorkwam erger. Het zocht om een goaltje voor de gastheren en die kwam er ook. Levi Kiewiet veroverde de bal op het middenveld en zag Thomas Dijkstra al starten, zijn strakke pass over de hele bereikte Dijkstra, die de bal goed meenam en zijn directe tegenstander uitspeelde en beheerst de 1 – 1 liet aantekenen. Nog geen twee minuten later een 100 % kans voor de gasten. Alleen voor Nota, maakte laatstgenoemde zoveel indruk op de spits, dat deze naast schoot. Zeerobben rook kansen om de winst naar zich toe te trekken. Een afvallende bal werd opgepikt door Thomas Dijkstra, zijn pass op de inkomende Thom Faber werd jammerlijk gemist. Over rechts bereikte Dijkstra de achterlijn, zijn voorzet bereikte geen groen witte. En ja uit het niets scoorde de opponent na een onachtzaamheid op het middenveld, de 1 – 2. In overtal werd de verdediging uitgespeeld en mocht Gregory Daraij zijn tweede maken. De genadeklap leek de 1 – 3 te worden uit een corner . Even raakte Zeerobben in een dip, maar wonderwel herpakten de groenwitten zich. Jay de Vries veroverde de bal en zette Thomas Dijkstra in positie, op snelheid richting Visser schoot hij overtuigend de 2 – 3 binnen. De laatste 10 minuten leverde veel hectiek op in de zestien van de tegenstander. Met een alles of niets gaf de voorzet van Tomas Zeilmaker nog een grote mogelijkheid , maar de kopbal van Amels miste kracht.
Na verlies toch winst
Cliché : “Met opgeheven hoofd het strijdperk verlaten” maar je koopt er niks voor. Zeerobben is door deze nederlaag uitgeschakeld en dat doet even pijn. Winst was de manier waarop de mannen van Fred de Boer en Oane Westra partij gaven aan een klasse hoger spelend Blauw Wit’34. Volgende week thuis tegen LSC 1890. Om des keizers baard, maar nu niet als vorig jaar al geplaatst, maar eruit. Blauw Wit’34 en Workum succes gewenst in de Beker.
Scoreverloop: 0 – 1 Gregory Daraji ( 42 m.); 1 – 1 Thomas Dijkstra ( 54 m.); 1 – 2 Daraij ( 75 m.); 1 – 3 ??? ( 79 m.); 2 – 3 Thomas Dijkstra ( 82 m.)
Zeerobben : Theo Nota; Max Faber; Patrick van der Veen; Jay de Vries; Thomas Dijkstra; Thom Faber ( 77 m. Tomas Zeilmaker); Ane Schaap; Wesley Tankink; Quinten Warmerdam ( 60 m. Noa van Gils); Levi Kiewiet ( 70 m.Adnan Jarjour ); Bauke Kamminga ( 46 m. Patrick Amels)