In het Jeugd(nieuws)overzicht van Zeerobben wordt teruggeblikt op een druk maar gezellig voetbalweekend. Ondanks de kou en regen hadden de jeugdteams volop plezier op het veld: JO19-1 verzaakte een comeback en verloor met 3-5, terwijl JO19-2 in Deinum knap met 1-2 won en koploper werd. Andere jeugdteams hadden wisselend succes — JO14-1 leed verlies, JO14-2 won overtuigend, en JO11-3 beleefde een spektakel met een 10-8 overwinning. Daarnaast organiseerde de club een actie voor Dalit-kinderen, waarbij goalpunten werden omgezet in donaties, en konden alle jeugdspelers samen een cheque van 500 euro overhandigen. De meidenploegen deden het ook uitstekend: MO15-1 won met 9-1 en MO17-1 boekte weer een knappe overwinning.
Jeugdjournaal

Het was waterkopud afgelopen zaterdag maar het plezier bij alle kinderen was weer hartverwarmend. Het publiek kon zich opwarmen in de gezellige Robbenplaat en zo gingen velen uiteindelijk tevreden richting de intocht van Sinterklaas.
JO19
Het zit JO19-1 niet mee in de divisie. Ook nu weer kwam de ploeg op achterstand en knokte zich knap terug in de wedstrijd maar verloor uiteindelijk wel met 3-5 en dat was best zuur voor spelers en staf. JO19-2 kwam in Deinum op achterstand tegen de plaatselijk S.F. maar knokte zich in de 2e helft naar een mooie 1-2 overwinning waardoor ze met de maximale score nu koploper zijn.
JO17
Bij de JO17 kwamen zowel de JO17-1 als de JO17-2 niet in actie afgelopen weekend.
JO15
JO15-1 verloor de uitwedstrijd tegen FVC met 3-1. Morgen de thuiswedstrijd tegen Drachtster Boys. In de wedstrijd van JO15-2 tegen St Annaparochie werd niet gescoord dus deelden beide ploegen de punten.
JO14
Thuis moest JO14-1 haar meerdere erkennen in Bakhuizen. Zeerobben verloor met 1-3. Na de winst van vorige week op SJO DFC was er afgelopen zaterdag wederom een overwinning voor JO14-2. Zij wonnen met 1-6 op Terschelling van Terschelling.
JO13
In een spannende wedstrijd wist JO13-1 met 2-1 te winnen van een sterk ST IJVC/Blauwhuis. Morgen gaan de ploeg weer voor de winst tegen MKV.
JO12
JO12-1 zag haar wedstrijd niet doorgaan. De tijd van de afgelastingen breekt weer aan. JO12-2 hield de punten in Harlingen door met 5-1 van de Vlielandse Sport Vereniging te winnen. JO12-3 spelde tot slot in een doelpuntrijk duel met 4-4 gelijk tegen fc Harlingen.
JO11
JO11-1 was niet opgewassen tegen koploper Workum en verloor met 0-4. Ook geen punten voor JO11-2 dat met 6-0 verloor van Blauw Wit. Punten waren er wel voor JO11-3 en hoe. Zij wonnen met maar lieft 10-8 van Bolsward. Wat een wedstrijd moet dat geweest zijn.
JO10/JO9/JO8
Met in totaal maar liefst 9 teams startte Zeerobben de competitie in deze groepen. Hier worden geen uitslagen en standen gepubliceerd. Dit is volgens de KNVB in lijn met de ontwikkeling van de nieuwe wedstrijdvormen waarbij het draait om het spelplezier van de pupillen. De uitslagen worden wel bijgehouden voor de KNVB i.v.m. de indelingen voor de volgende fases. Zo moet je uiteindelijk in een niet te makkelijke of te zware competitie terecht komen.
De dag van morgen
Als het weer geen roet in het eten gooit zijn er morgen gewoon weer 13 thuiswedstrijden voor de jeugd. Daarnaast zijn er ook nog eens 13 uitwedstrijden. Kortom volop bedrijvigheid op het Oostersportpark wat de zaterdag weer voor velen de mooiste dag van de week maakt.

Zeerobben scoort voor Dalit kinderen

Alle voetballers van Zeerobben hebben in de maand oktober en begin november enorm hun best gedaan om zoveel mogelijk doelpunten te scoren voor de Dalit kinderen. Elk doelpunt leverde een euro op voor dit goede doel.
In de strijd tegen kinderarbeid waren het o.a. Cees Glashouwer en Ron Veenstra die met het idee kwamen om ook de sportverenigingen te betrekken bij dit project. Het geld dat bijeengebracht wordt door de stadscollecte, die op vele fronten wordt georganiseerd binnen Harlingen, gaat uiteindelijk naar het project Cards dat het geld gaat gebruiken voor aanschaf van sportbenodigdheden voor de kinderen en gaat naar de ouders van de Dalit kinderen zodat zij niet hoeven te werken maar naar school kunnen en gezond kunnen eten.
In totaal scoorden de leden van Zeerobben 390 keer en er werd er ook nog eens bijna 70 euro aan kleingeld opgehaald in de Robbenplaat middels donaties in de steentjes die in de kantine stonden. Afgelopen zaterdag kon Frans Bode namens Zeerobben een cheque van 500 euro uitreiken aan Cees Glashouwer en Ron Veenstra en spraken de wens uit dat een goed voorbeeld doet volgen.
De meiden van Zeerobben
De vrouwen van VR1 genoten van een vrij weekend. De meiden van MO17 en MO15 kwamen wel in actie en hoe!

Ondanks dat de vrouwen niet speelden blijven ze toch de ranglijst aanvoeren. De verschillen tussen de eerst vier ploegen is klein en dus zal er morgen door de vrouwen gewoon weer gewonnen moeten worden. De uitwedstrijd tegen de nummer 6, ST SVM/Tonego staat op het programma. Dat zal geen gemakkelijke klus worden maar de vrouwen reizen vol vertrouwen af richting Marknesse. De ploeg heeft weliswaar 5 punten minder dan Zeerobben maar ook een wedstrijd onder gespeeld. Aanvang 12.30 uur.
MO17-1 heeft zich goed hersteld na het gelijke spel tegen VEV ’67. In Harkema werd er knap met 0-2 gewonnen van de nummer 2 Harkemase Boys. Zeerobben rukt op naar de 3e plaats op 2 punten afstand dus van de nummer 2 Harkemase Boys. Zeerobben heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Morgen weer een verre uitwedstrijd. Om 10.45 uur is de aftrap in en tegen Roden.
Ook weer 3 punten voor MO15-1 dat thuis geen kind had aan Amelandia. Op het hoofdveld scoorden de meiden er lustig op los. Het werd uiteindelijk 9-1. En omdat VC Trynwalden punten liet liggen tegen sc Franeker voert MO15 nu alleen de ranglijst aan. Morgen de uitwedstrijd tegen St. Annaparochie.
Beloftes bij laatste 16
Door afgelopen dinsdagavond op een koud en nat Oostersportpark met 5-1 te winnen van d’Olde Veste 3 hebben de beloftes van Zeerobben zich geplaatst bij de laatste 16 van het bekertoernooi.

Jubileum Businessclub Zeerobben

Op vrijdag 14 november 2025 was het tot op de dag nauwkeurig 10 jaar geleden dat de Businessclub van Zeerobben werd opgericht. Dat jubileum kon natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan, zo vond het bestuur van deze succesvolle businessclub en dus werd er een bescheiden, maar passend feestje gevierd in de Harbour Pub van Hotel Anna Casparii. Zo’n 60 genodigden waren aanwezig en genoten van een gezellig samenzijn, geheel in de sfeer en opzet van de businessclub: plezierig netwerken met collega ondernemers onder de vlag van Zeerobben.
In aanloop naar de formele oprichting van de Stichting Businessclub Zeerobben op 14 november 2015, begon het allemaal tijdens een gezamenlijke presentatie door bestuur, sponsorcommissie en Smeding Groenten en Fruit ten kantore van de hoofdsponsor in Sint Annaparochie. Kerndoel was het bijeenbrengen van ondernemers in een sponsorgroep voor Zeerobben, waarbij de vereniging met haar positieve en sportieve uitstraling als facilitair platform dient voor het netwerken van de ondernemers.
Mooi om te zien dat de meeste van de bezoekers van die bijeenkomst destijds ook nu nog steeds actief en enthousiast lid zijn en derhalve ook hun 10 jarig lidmaatschap mochten vieren. En dat de binding, zowel met de club als tussen de leden onderling sterk is, blijkt niet alleen op de zaterdagen rond de wedstrijden van Zeerobben 1, maar ook tijdens andere bijeenkomsten, bedrijfsbezoeken en evenementen, zoals bijvoorbeeld het jaarlijkse trainingskamp in Spanje en ook dit jubileumfeestje. De sfeer is altijd goed. Ongedwongen, maar sterk bindend, zowel onderling als met de staf en spelers van de A selectie en de vereniging als geheel. Eigenlijk precies zoals het ooit bedoeld is.
Bestuurslid Wiebe Attema nam de aanwezigen tijdens een korte presentatie mee in de geschiedenis van de Businessclub, de hoogtepunten, de bijzondere mijlpalen en ook het financiële succes. Want ook in dat opzicht is de opzet zoals in 2015 gepresenteerd zeer geslaagd. De budgetten zoals die jaarlijks door de Businessclub worden opgebracht, worden volgens statutair vastgelegde afspraken verdeeld binnen de vereniging. Naast prestatieve ondersteuning van de selectie (o.a. trainingskamp) gaat het dan vooral om investeringen in de jeugdopleiding, trainers, HJO’s en last, maar zeker niet least het jaarlijkse jeugd voetbalkamp. Het applaus van de aanwezigen voor de presentatie was dan eigenlijk vooral “een applaus voor jezelf!”.
En applaus was ook op z’n plaats voor de verzorging en bediening door het personeel van Anna Casparii. Gespreid over de avond werd genoten van een goed verzorgd en smakelijk Walking Dinner.
De Businessclub telt inmiddels bijna 60 leden. Een zeer gevarieerd gezelschap ondernemers, van ZZP’ers tot ondernemingen met tientallen werknemers. Zeerobben is hun ontmoetingsplaats waar ze zakelijk zinvol kunnen netwerken en voor elk met een bescheiden bijdrage gezamenlijk tot een substantiële ondersteuning van Zeerobben zorgdragen.
Forza Zeerobben, forza Businessclub, op naar het volgende evenement en het volgende jubileum!

Voorbeschouwing Stiens – Zeerobben
Een koude douche voor de middenmoter Stiens in Heerenveen. Met een afgetekende 4 – 0 werden ze naar huis gestuurd. Maar tegen de koplopers doen de Stiensers het prima. Zo werd Workum met een 2 – 1 nederlaag verrast en SWZ kwam in Sneek niet verder dan 1 – 1. In Idskenhuizen moest Stiens het hoofd buigen voor de Koploper VVI met 3 – 0. Na een seizoen eerste klasse meteen weer een stap terug. En in deze klasse speelt Stiens dus weer een belangrijke rol. In 2022/23 wonnen de Harlingers nog met 1 – 4, maar snoepten Stiens wel de promotie voor de neus van Zeerobben weg. Altijd wel interessante duels dus. Temeer een uitnodiging voor de 5e colonne van Zeerobben om een bezoekje te brengen aan Stiens ter ondersteuning van zijn favorieten.

Zeerobben moest pas op de plaats maken tegen een jong en energiek Joure, in de blessuretijd met 1 – 2 het schip in. Met de speelwijze van de Harlingers loop je risico om in de omschakeling tegen een tegentreffer aan te lopen. Dat is al vaker gebeurd, maar nu kost het wel punten. VVI is nu alleen koploper en droogde Leovardia met 5 – 0 af. Altijd moeilijk om met de omstandigheden van afgelopen zaterdag op de grasmat in Idskenhuizen een resultaat te behalen. SWZ blijft in het spoor van VVI en Zeerobben ziet een gaatje van drie punten ontstaan. Om bij te blijven is dus een goed resultaat in Stiens van belang. De periode gaat in deze tweede klasse over 12 in plaats van 8 wedstrijden. Er is nog van alles mogelijk in deze spannende competitie, zeker ook voor de komende tegenstander. IJs en weder dienende hopen we op weer een spannende wedstrijd in Stiens
