Donderdagavond op de vertrouwde tijd van 21.00 uur is het weer tijd voor je metal vitamine, bij Omroep Zilt, Shine Radio en Muziek op je Radio.nl . Voor als je het mist kan je op vrijdagavond luisteren via Powerplant Radio ook om 21.00 uur. De ene plaat is nog mooier dan de andere en deze week is er weer lekkere muziek.
Wil je tijdens de uitzending op donderdagavond mee “praten” dan kan dat via de chat van Shine Radio, kijk daarvoor even op hun site en je bent welkom vanaf 21.00 uur.
De opening deze week is voor de band Fear of Domination. Fear Of Domination wordt beschouwd als een van de beste Finse industrial metalbands. FoD geeft het publiek halfgekke, enorme en zeer theatraal voorstellingen die het publiek volledig hebben versteld. Shows bevatten pyros, UV-lichten, gezichtsverf, hoofdartiesten, theateracts, vuurblazen en dergelijke… gecombineerd met de apocalyptisch-krankzinnige muziek en de drive die de band levert. Nog steeds onder de oppervlakte vind je elementen van alle kanten van de populaire muziek. De band werd oorspronkelijk opgericht in 2006 in een garage, maar kreeg zijn definitieve vorm rond 2012 en is sindsdien gestaag uitgegroeid tot een van de bekendere metalbands in Finland.
Er is muziek van 3 Doors Down, een band die niet zo heel vaak in mijn uitzendingen tevoorschijn komt, maar de muziek die zij maken past er wel in. Nu is afgelopen zaterdag (7 februari) Brad Arnold, de zanger van de band, overleden. Hij leed aan kanker. Brad speelde sinds de jaren 2000 een belangrijke rol in het succes van de band. Kryptonite is de grootste hit van deze grunge band. Inmiddels zijn nu drie van de originele leden kwijt, Todd Harrell (bassist) verliet de groep in 2013, gitarist Matt Roberts overleed in 2016 en nu is ook Brad Arnold weggevallen.
Verder is er muziek van June in Purple en Lily Löwe uit Noorwegen. Tailgunner uit Engeland en ik kwam een geweldige tribute aan Ozzy Osbourne tegen tijdens de Grammy’s.
Lily Löwe is een Noorse hardrockband die melodieuze hooks, zware gitaarriffs en emotionele verhalen combineert. Na hun debuut op Melodi Grand Prix 2022 en de release van hun veelgeprezen debuutalbum LÖWE, is de band snel uitgegroeid tot een van de meest veelbelovende nieuwe rockacts van Noorwegen. Met Beautiful Disaster levert Lily Löwe hun meest dynamische, moderne en emotioneel geladen werk tot nu toe af – een krachtige stap voorwaarts voor een band die is gebouwd op passie, precisie en onbeschaamde energie. Vorige week vrijdag kwam hun lang verwachte tweede album uit.
Er is muziek van Patriarchs in Black, Kevin Steele, Eye of Melian, Raidnight en Avalanche.
Sinds hun doorbraak in 2018 vanuit een staalfabriek heeft het Australische echtpaar Avalanche (Veronica & Steven Campbell, Blake Poulton, Bon Lowe), een hardrockband die de wereld stormenderhand veroverde, de wereld in zijn greep. Ze waren headliner op tournees en festivals in Australië, Japan, Taiwan en Nieuw-Caledonië, en deelden het podium met rockgiganten als Nashville Pussy, Buckcherry, Fozzy, Rose Tattoo, Jesse Hughes ( Eagles Of Death Metal ), Uli Jon Roth en vele anderen. Daarnaast wonnen ze de grootste live bandwedstrijd van Australië, Passport To Airlie. Avalanche heeft daarmee hun reputatie voor explosieve optredens en rauwe, ongefilterde rock-‘n-roll gevestigd.
Verder heb ik deze week een gouwe ouwe toegevoegd aan de lijst. Het gaat om het nummer Cats of Ulthar van de band Dangerous times for the Dead. Deze band heb ik live gezien zowel in het Nieuw Zuid gebouw (de buren en het koor vonden het wel heel hard), in Iduna Drachten en in het mooie Landgraaf helemaal in het zuiden van Limburg. Maar wat niet veel luisteraars weten is dat deze band en vooral hun zanger Bjorn Cigaar het programma gered hebben. In de corona jaren wist ik even niet hoe nu verder. Maar de wekelijkse berichten van Bjorn met nieuwe muziek deden mij geloven dat er wel behoefte aan was. Een programma met hardrock en heavy metal en door zijn vasthoudendheid en enthousiasme, werd ik het ook weer en ging ik op zoek naar bands uit Nederland die hardrock en heavy metal speelden en spelen. Zo ben ik er nu nog steeds om jullie als luisteraar, hopelijk eens wat nieuws te laten horen uit het genre. Vaak uit Nederland, maar uit het buitenland, want het is nog steeds lastig om Metal te laten horen in de ether en via internet. Bedankt Bjorn en de andere leden van Dangerous times for the Dead en alle andere muzikanten die ik heb leren kennen in die rare en vreemde tijd.
Heb je suggesties of speel je in een band en heb je een single uit of een goede demo die je graag eens wil laten horen aan Noord-West Fryslân en de rest van de wereld of wil je ook eens een uitzending vullen met je muziek en inspiratie platen dan kun je mailen naar razenderoeland@omroepzilt.nl of rsh.razenderoeland@gmail.com
