Er waren twee routes uitgezet. Groep 1 luistgert voor de Raamstraat naar Joop van der Heide (met stok.) links Jan de Groot, recHts om: Lajos van Burik, Ingrid de Mari, Gijs van Hesteren uiters recht Henni van Asten, vrz. PvdA Harlingen en naast haar Antoinette Berkouwer. Foto: Sjoerd Helfrich
De stadswandeling werd in Levels afgesloten met een quiz met Harlinger onderwerpen. Het gezelschap van PvdA Groenlinks maakte onder de professionele leiding van twee stadsgidsen op zondag 8 maart kennis met Harlingen via een specifieke wandeling. Natuurlijk hier en daar voorzien van enig politieke invloed maar vooral werden plekjes bezocht waar ze geen weet van hadden.

Sjoerd Helfrich
Naast wethouder Roel de Jong, waren de raadsleden, Greet Groot, Jacqueline Huizenga, Antoinette Berkouwer, beoogd raadslid Lajos van Burik, en Ingrid de Mari, Gijs van Hesteren, Sjoerd Helfrich, Edwin Helvrich, meelopers. Ook Joop van der Heide was present, evenals Jan Zondervan en de bestuursleden Henni van Asten en Gerrit Groen. De nieuwe webmaster Marit Visser liep mee en ook de partners van verschillende raadsleden. De 20 bedachte vragen over Harlingen variërend van waarom heeft de Blauwe Hand die naam? Tot hoeveel wijken heeft Harlingen? En dat zijn er 15! Maar ook: noem zeven voormalige burgemeesters van Harlingen, dus Ina Sjerps tel je niet mee. Kortom met de wandeling, de nazit en quiz in Levels was het een leerzame aangename zondagmiddag. Het initiatief van deze actie lag bij de campagne groep en Greet Groot Stoker die ook een van de rondleiders was.
Tekst: Joop van der Heide, foto werk Sjoerd Helfrich
