Woensdagmiddag is brand uitgebroken in een machine bij Flexoplast aan de Industrieweg in Harlingen. De brand werd rond 15:35 uur ontdekt en ging gepaard met veel rook. De brandweer rukte met groot materieel uit en schaalde al snel op naar ‘zeer grote brand’, waarna korpsen uit onder meer Harlingen, Franeker, Makkum, Grou en Drachten werden opgeroepen.
Alle medewerkers konden het pand op tijd verlaten. Volgens de brandweer stond een drukpers in brand. In de omgeving waren gevaarlijke stoffen zoals ethanol, inkten en folies aanwezig. De brandweer was lange tijd bezig met bluswerkzaamheden en het gebied rond het bedrijf werd ruim afgezet. In de omgeving was een sterke chemische geur te ruiken.
Er werd GRIP-1 afgekondigd om het incident te coördineren. Omwonenden en bedrijven kregen het advies ramen en deuren gesloten te houden vanwege de rook en stank. De oorzaak van de brand is nog onbekend.
