In deze Week 9-editie van Zeerobbennieuws staat voetbalvereniging Zeerobben opnieuw centraal met een heldere terugblik op de recente sportweek. Het jeugdjournaal blikt terug op spannende bekerduels en winstpartijen bij verschillende teams, terwijl er ook vooruitgekeken wordt naar aankomende wedstrijden voor de jeugd. Naast wedstrijdverslagen krijgt de rubriek traditionele elementen zoals “Pupil van de week”, waarin een jonge speler in de spotlight staat, en een update over het eerste elftal en hun voorbereiding richting het beslissende competitie-deel. Al met al biedt deze editie een afwisselend overzicht van prestaties, belevenissen en voetbalplezier rond Zeerobben.
Jeugdjournaal Zeerobben

Het was stil afgelopen zaterdag op het Oostersportpark. De jeugdwedstrijden die er gespeeld werden waren allemaal uitwedstrijden. Daartussen zaten zowel competitie- als bekerwedstrijden.
JO19
Voor JO19-1 stond de bekerwedstrijd tegen Buitenpost op het programma. Buitenpost komt net als Zeerobben uit in de hoofdklasse en staat daar na 2 overwinningen op een keurige 2e plaats. Zeerobben speelde een ongelukkige wedstrijd. Kwam met 1-3 voor maar door 2 keer een handsbal werd het alsnog 3-3. De strafschoppen werden net iets beter genomen door Buitenpost die dus een ronde verder gaan.
JO15
Ook JO15-1 had zich geplaatst voor de knoutout-fase van het bekervoetbal en trof daar afgelopen zaterdag Workum. Workum speelt in de 1e klasse en bezet daar een mooie 2e plaats. Een mooie uitdaging dus voor de mannen van JO15-1. En die uitdaging gingen ze aan en wonnen de bekerwedstrijd in Workum met 3-1 en dus weer een ronde verder.
JO14
JO14-1 ging op bezoek bij Friesland in Leeuwarden. Daar keken ze halverwege de wedstrijd tegen een 3-1 achterstand aan. Na de rust ging het echter anders. De 3-1 werd omgebogen tot een 3-5 overwinning.
Zaterdag
Voor een volledig jeugdprogramma moeten we nog even geduld hebben. Ook komende zaterdag maar een zeer beperkt programma voor de jeugdafdeling. MO15-1, JO15-1 en JO19-2 komen thuis in actie en JO17-2 speelt een uitwedstrijd. Voor hen is de zaterdag gewoon weer de mooiste dag van de week.
Pupil van de week

Het blijft een mooi om te zien hoe een middagje als pupil van de week bij het 1e indruk maakt op de kinderen. Dat was voor Sam Hoekstra uit de JO10-4 niet anders. Eerst zelf voetballen met JO10-4 in Workum om vervolgens ’s middags snel aan te schuiven bij Zeerobben 1.
Na de lunch, de fotosessies en de warming-up werd het een heerlijke middag voor Sam die zichtbaar genoot. Na afloop mocht hij de bloemen uitreiken aan de man of the match Theo Nota om vervolgens met het gehele team op de foto te gaan. Wat een belevenis wederom voor de pupil van de week bij Zeerobben. (Foto: Frans Bode)
Het net ophalen en vooruitkijken voor Zeerobben 1

Een competitie met een oneven aantal teams kent slechts twee momenten in een seizoen waarop alle clubs evenveel wedstrijden hebben gespeeld: Precies halverwege en na de laatste speeldag. Een enigszins scheef beeld zijn we dus wel gewend. Maar door meer dan gemiddeld veel afgelastingen was het beeld van de tweede klasse I wel erg scheef getrokken met tot wel 4 wedstrijden verschil tussen bepaalde clubs. Dat er nu twee achtereenvolgende inhaalprogramma’s kunnen worden afgewerkt, kwam dus enerzijds wel goed uit, maar had anderzijds wel tot gevolg dat Zeerobben twee weken geen competitievoetbal speelt. Tijd voor een oefenwedstrijd voor de Onder-23 spelers (1-3 verlies tegen Workum) en verder vooral trainen als voorbereiding op de laatste en beslissende fase van de competitie. En natuurlijk achterover leunend toezien hoe de inhaalwedstrijden zouden verlopen.
Competitie
De eerste serie inhaalduels was vorige week en leverde voor Zeerobben bepaald geen ongunstige uitslagen op:
VVI – FC Burgum 1-1
sc Bolsward – sc Stiens 2-2
Lwd. Zwaluwen – sc Leovardia 3-3
Zeerobben zag alle ploegen onder zich dus punten verspelen en blijft zo op enige afstand de top-3 achtervolgen, met als ruggensteun een aardig gaatje naar de hele grote middenmoot. Onderin kroop het wederom meer in elkaar en lijkt alles te wijzen op een razend spannende dans om de degradatieplekken te gaan ontlopen.
De stand nu:
1. VVI 15-34
2. Workum 15-31
3. SWZ 14-29
4. Zeerobben 15-25
5. Stiens 14-19
6. Hardegarijp 15-18
7. Joure 14-17
8. Bolsward 14-16
9. Burgum 15-15
10. FVC 14-14
11. Heerenveen 15-13
12. Leovardia 13-12
13. Lwd Zwaluwen 15-11
Na zaterdag zal het beeld nog weer wat evenwichtiger zijn als de volgende inhaalwedstrijden gespeeld zijn:
sc Leovardia – sc Bolsward
FVC – sc Joure
Periode
De eerste periode over 12 wedstrijden werd gewonnen door de huidige koploper VVI. De tweede periode gaat wederom over 12 wedstrijden en daarin is Zeerobben de ongeslagen koploper met 9 punten uit 3 duels. Er zijn nog maar 3 wedstrijden gespeeld, maar toch: een lekkere start en een mooi uitgangspunt voor het laatste deel van de competitie. Echt veilig ben je formeel pas als je zo’n 30 punten hebt, dus dat moet de eerste opdracht voor Zeerobben zijn en dan maar eens kijken wat we qua plaatsing voor de nacompetitie kunnen bereiken. Beide periodekampioenen plaatsen zich daarvoor, alsmede de ploeg die daarna het hoogst staat in de eindrangschikking. Mocht VVI kampioen worden, dan gaat hun periode naar de volgende hoogst eindigende ploeg in de eindrangschikking.
Programma
Zeerobben heeft al tweemaal gespeeld tegen Heerenveen, FVC en Lwd. Zwaluwen. Nog 9 hordes te gaan dus, te beginnen volgende week zaterdag uit op het prachtige sportpark Koningsland van FC Burgum. En hoever je ook door het programma heen bladert, er is geen enkele wedstrijd aan te wijzen waarvan je denkt: die gaan we winnen. Het is elke week een gevecht en plaatsing voor de nacompetitie is een mooi doel, maar een hele grote uitdaging. Mooi voor Zeerobben is dat niets moet, maar veel mag en kan.
Selectienieuws
Deze rustige wedstrijdfase werd door de TC ook benut om de selectie voor volgend seizoen samen te stellen. Nu nog niet echt opportuun, maar goed om te weten dat de meeste spelers van de huidige selectie blijven, dat de deur naar de selectie voor jeugdspelers weer open zal gaan en dat tegenover het stoppen van keeper Nick van der Walt en het vertrek van spits Thomas Dijkstra naar ONS de komst staat van enkele nieuwe spelers, waaronder ook oud spits Durk Ennema, dia na één seizoen AVC weer terug zal keren op het Oostersportpark.
De meiden van Zeerobben

Bij de vrouwen- en meidenafdeling was er afgelopen zaterdag ook geen volledig programma. De vrouwen van VR1 kwamen niet in actie en hebben ook morgen nog een vrije zaterdag. Op zaterdag 7 maart wordt de competitie hervat met een thuiswedstrijd tegen Heerenveense Boys.
De meiden van MO17-1 kwamen wel in actie en hoe. Na de winst van vorige week op Gorecht was er ook afgelopen zaterdag weer winst. Dit keer werd Helpman met maar liefst 1-6 verslagen. Door dit resultaat staan de meiden op een keurige 2e plaats op 1 punt achter Be Quick Dokkum maar die hebben een wedstrijd meer gespeeld. Zaterdag zijn de meiden vrij om een week later af te reizen naar Ameland.
Ook de meiden van MO15-1 kwamen in actie. Na een weekje rust speelden ze angel;open zaterdag de topper tegen Blauw Wit. Het werd een hele spannende wedstrijd die op details beslist werd. Er werd niet veel gescoord maar Zeerobben deed dat wel één keer en Blauw Wit niet dus een 0-1 overwinning en aan kop in de 1e klasse. Ook zaterdg komen de meiden in actie en ondanks dat de 3e fase nog maar net los is, is er nu al sprake van een echte topper. De nummer 1 (Zeerobben) treft de nummer 2 (GAVC).

Bekervoetbal

Naast de jeugdteams JO19-1 en JO15-1 kwam bij de senioren ook Zeerobben 2 in actie voor de beker. Nadat de voorronde probleemloos was overleefd werd op 18 oktober gelijk gespeeld tegen Buitenpost 3. Zeerobben ging door via strafschoppen.
De volgende ronde werd er moeiteloos thuis met 5-1 gewonnen van ‘d Olde Veste 3. Afgelopen zaterdag was Joure 2 de volgende tegenstander in het bekertoernooi. Een week eerder troffen de ploegen elkaar al voor de competitie en werd er niet gescoord. In Joure speelde Zeerobben een stuk beter en won met 2-5 en dus weer een ronde verder.
Open training voor meiden 10 t/m 12 jaar
Gezien de steeds groter wordende animo onder de meisjes bij Zeerobben (zowel bij de meisjes- als bij de jongensteams) start de jeugdafdeling met een reeks van open trainingen voor meiden in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar te beginnen op maandagmiddag a.s. van 17.00 tot 18.00 uur op het Oostersportpark.
Een aantal vrouwen uit VR1 zullen aanwezig zijn om deze trainingen te verzorgen. In totaal gaat het om een 5-tal trainingen. De volgende trainingen zijn op 23 maart, 13 april en 11 en 18 mei a.s. Meiden in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar die kennis willen maken met voetbal en met de voetbalvereniging Zeerobben zijn van harte uitgenodigd en kunnen zich aanmelden via meidenvoetbal@zeerobben.nl
